Chci hypotéku bez doložení příjmů!

 Neexistuje hypotéka bez dokládání příjmů, nebo 100 % nebankovní hypotéka.
Není to tak, že nemusíte příjem doložit. Každý poskytovatel spotřebitelského úvěru je povinen si prověřit, zda je klient schopný hypotéku splácet.
Jestli vás zaujal produkt hypotéka bez doložení příjmu Fahd.cz a máte netransparentní příjem, může do úvěru s vámi vstoupit spoludlužník, například váš sourozenec, který svůj příjem doloží.
U podnikatelských úvěrů nejsou tak přísné podmínky. Nevadí, ani když podnikatel má nízké daňové přiznání.člověk objímající pytel peněz
Je jen potřeba ukázat, že opravdu podniká, nejen, že má založenou živnost, kterou neprovozuje, jinak by se jednalo opět o spotřebitelský úvěr.
Podnikatelé mohou příjem doložit vydanými fakturami, nebo u nově začínajících podnikatelů je možné popsat podnikatelský záměr použití finančních prostředků apod.
 
Obecný návod pro spotřebitele:

  • příjmy žadatelů a spolužadatelů, kteří jsou zaměstnanci, by měli být doloženy pracovní smlouvou, výplatními páskami min. za posl. 3 – 6 měsíců, výpisy z bankovních účtů min. za posl. 3 – 6 měsíců
  • příjmy žadatelů a spolužadatelů, jež pobírají starobní důchod nebo jsou na rodičovské dovolené, případně pobírají jiné dávky (ne dávky hmotné nouze nebo podporu v nezaměstnanosti), by měli doložit rozhodnutí o přiznání dávky nebo rozhodnutí o vyměření důchodu; dále výpisy z bankovních účtů min. za posl. 3 – 6 měsíců
  • příjmy žadatelů a spolužadatelů, jež mají příjmy z pronájmů, by měli doložit daňové přiznání za posl. zdaňovací období, nájemní smlouvu; dále výpisy z bankovních účtů za posl. 3 -6 měsíců a příjmové doklady za 3 – 6 měsíců
  • žadatelé disponující jinými příjmy by měli doložit platné doklady o takovém příjmu (soudní rozhodnutí, darovací smlouva…)

hořící dolarová bankovka
Doklady výdajů: pro posouzení schopnosti úvěr splácet je nutné předložit i výdaje
Jsou to výdaje na bydlení, energie, stravování, domácnost – nájemní smlouva, faktury od dodavatelů energií a služeb (voda, elektřina, plyn), SIPO – účtenkami nebo výpisem z účtu.