Čistota je základ

Každý nemá na to pořídit si na zahradu klasickou vodní plochu, ale komu bohatě postačí pouze pár metrů čtverečních, ten má možnost nakoupit levně.

Čistota je základ

Zahrádku u nás nemá každý, i když jsme národem zahrádkářů, ale je pravdou, že pár metrů čtverečních nějakého zeleného plácku má kde kdo. Ten plácek může fungovat různě. Obvykle slouží k pěstování flóry, případně jako rekreační místo. Pokud ale nejde pouze o vyloženě maličký plácek, je možné na něj umístit i nějakou formu vodní plochy. Ne vždy se jedná o klasické zapuštěné bazény. Ty jsou jednak docela velké, a tudíž není možné je vmáčknout na každý pozemek, jednak jsou docela drahé. Navíc se jejich instalace bez stavebních prací neobejde, což je také velké mínus.

Brýle u bazénu

Nadzemní verze jsou však v mnoha ohledech jiné. Nemusí být vyloženě lepší, ale pro majitele malých zahrádek mají rozhodně větší atraktivitu než velká zapuštěná monstra. Nejenže není potřebné, aby se muselo všechno v okolí několika desítek metrů čtverečních rozkopat, ale také nejsou ani zdaleka tak drahé. Vzhledem k tomu, že jde o prefabrikované výrobky, je snadné je sestavit. Často k tomu stačí jen pár hodin. Ovšem jednoduchá montáž nerovná se automaticky jednoduchá údržba. Stejně jako o velké vodní plochy, tak i o ty malé je potřeba se náležitě starat, aby byly použitelné. A k tomu mimo jiné slouží i bazénová chemie Chlorito.

Ta může být celou řadu forem. Kdo chce ušetřit a zároveň nějakou tu kvalitu, ten si zvolí některý z chlorových přípravků. Ty jsou kupodivu docela efektivní. Konec konců, používají se prakticky všude. Stačí si zajít na jakékoliv veřejné koupaliště. Rovněž se dá použít i aktivní kyslík, který je ale dražší a má trochu menší účinek. Ovšem nezapáchá. Dezinfikovat vodu mořskou solí, která k tomu navíc potřebuje i solonizační jednotku, je už pak vyloženě záležitostí lidí, kteří na to mají. Ale také to funguje.

Plavající děti

Plachty

Výborným způsobem, jak ochránit vodu před nečistotami, jsou speciální plachty, které se však natahují hlavně na noc a při zazimování. Přes den z logiky věci příliš nepracují.