Jaký si vybrat termohrnek?

Káva s sebou je jasnou volbou pro ty, kteří spěchají a nemají čas si dát kávu v kavárně. Pro maminky s kočárky, které se nemohou zastavit, ale mají chuť si dát teplou kávu, zatímco jejich ratolest spí v kočárku. Pro ty, kteří mají rádi kvalitní kávu během vycházky… V posledních letech se často skloňuje ekologie v kontextu velké spotřeby papírových kelímků na kávu. Pořiďte si svůj ekologický hrnek ta kávu s sebou. Ušetříte peníze i naši planetu!

káva v kelímku

Termohrnky z nerezu

Hrníčky z nerezu, většinou s plastovým víčkem jsou držáci. Dobře drží teplotu nápoje a zároveň jsou tak trochu nerozbitné. Prostě pro někoho, kdo někam spěchá ideální možnost. Když vám vypadne z ruky, více méně se nic nestane a zároveň si vypijete kávu teplou. Tato varianta hrnků se prodává cca od 150Kč do 300Kč. Samozřejmě za speciální kousky si připlatíte. Nevýhody? Nevýhodou je třeba právě vzhled, se kterým výrobci nic moc nenadělají. Bohužel. Jinak by byly dokonalé.

Je libo sklo?

Pokud chcete hrnek ze skla, pak je nejlepší variantou sklo dvoustěnné, které má mezi svými vrstvami vzduch. Nápoj je tak izolován od okolního prostředí a je tím méně ochlazovaný. Tyto hrnky vypadají opravdu skvěle, ale jsou velice křehké a také jsou dražší. Ceny za ně se pohybují kolem 500Kč.

káva s sebou

Bambus a plast

V dnešní době není problém sehnat třeba bambusový termohrnek nakliceno.cz, který nejen že udrží nápoj teplý, ale také skvěle vypadá, něco vydrží a zároveň není ani drahý. Většinou je vyrobený v kombinaci s ocelí a plastovým víčkem. Jedná se o skvělou kombinaci materiálů. Další variantou je plast, který ale špatně drží teplo. Jedná se v podstatě o takovou lepší variantu kelímku na kafe z papíru. Dobře se z něj pije, vypadá většinou pěkně ale jako termohrnek moc neposlouží. Nápoj v něm velice rychle vychladne. Ceny se pohybují od 150Kč až po 500Kč za designové kousky.