Na co se soustředí výroba plastových kontejnerů


V současné době nám vývoj v technologiích výroby plastických hmot umožňuje využít jejich vlastnosti nebývalým způsobem. Prakticky takovým, o němž se generacím našich předků ani nesnilo. Plasty dnes nepředstavují pouhé fólie, dózy, láhve, hračky či sportovní potřeby, zhotovují se z nich i speciální výrobky s velmi vysokou pevností a nosností. Možná, že jste se již sami setkali s tvrzeným plastem, z něhož se zhotovují například kuchyňské židle, ale to není zdaleka jediné využití tohoto materiálu.

zralé melouny

IBC kontejner

Plasty se staly výhodným partnerem při výrobě kontejnerů. Jedná se o speciální výrobky pro přepravu a skladování ovoce a zeleniny, případně dalších zemědělských komodit. Kontejnery jsou ideální pro ukládání surovin v tekuté podobě, protože se dovnitř vkládá speciální tenká jednorázová fólie, která zajistí zdravotní nezávadnost a optimální přepravní podmínky za různých teplot. Produkty lze umístit do chladicích či mrazicích zařízení a dopravovat je takto na trh třeba na druhý konec světa. Této vlastnosti lze úspěšně využít zejména při větších odběrech produktů, při pěstování ovoce v rozsáhlých sadech, kde se předpokládá sklizeň o hmotnosti mnoha desítek tun.

zralé maliny

Každý z kontejnerů zaujímá objem jednoho tisíce litrů a kontejnery lze na sebe skládat až do výšky pěti https://beziliska.cz/knihy/sneni pater. Boxy jsou navíc skládací, což umožňuje šetřit skladovým místem v případě, že zrovna nejsou využívány. Samozřejmostí je také snadná údržba a čištění, vystačíte s běžnými saponáty a dezinfekčními prostředky, aby bylo možno zajistit potřebné podmínky pro práci s potravinami, které přece jen vyžadují přísnější normy, než při práci s jakýmkoli jiným druhem materiálů a surovin. A překvapením pro vás zřejmě nebude ani velmi dlouhá životnost skladových IBC kontejnerů, která se předpokládá v době několika desítek let.