Tažné zařízení Ford Focus pro cestování s karavanem

Cestování v obytném karavanu

Tažné zařízení Ford Focus lze samozřejmě použít pro připojení přívěsného vozíku a přestěhování věcí z bytu do bytu, nebo pro převážení stavebnin na chalupu, ovšem my bychom vám rádi připomněli, že mít kouli za autem, neznamená jen samou práci. Máte totiž k dispozici docela výhodný prvek pro zajištění vlastní dovolené, nezávislé na pobytech v hotelu. Zvláště dnes, v době „koronavirové“ je řada lidí (a mnohdy zbytečně) vystrašena a znepříjemňuje tím život nejen sobě, ale i ostatním. Stávají se případy, že budete mít problémy při přejezdu hranic, při ubytování v penzionu, jehož majitel vám třeba zruší rezervaci kvůli ohnisku nákazy v blízkosti vašeho bydliště atp.

stanování s Fordem Focus

Buďte pány svého času – mít svůj čas a prostor pod kontrolou, je snem mnohých z nás a jedinečnou příležitostí, jak to udělat, je pořídit si (nebo vypůjčit) obytný karavan. Můžete takto trávit na cestách mnoho dní a objevit zajímavá místa v Česku, která vás svou malebností překvapí možná víc, než některé zahraniční destinace.

Jizerské hory

Putování podél řek a horskými průsmyky

Pokud nejste zrovna milovníky cyklistiky a nemáte na tažném zařízení připoutaný nosič kol, můžete i s karavanem obdivovat krásu našich hor a řek, kde se to zrovna nehemží turisty. Pokud se chcete vyhnout přelidněným oblastem, zkuste naplánovat trasu třeba do Lužických a Jizerských hor. Tamní krajina není zasažena průmyslovou výrobou a vyplatí se vydat se na vrchol hory Luž, obdivovat roubenky v Horní Světlé, zajet se podívat na Ještěd, na přehradu Desná-Souš, na rozhledny Tanvaldský Špičák, Královka, Bramberk a Štěpánka.

Zajímavé putování vás čeká i podél Berounky, je to velmi romantická krajina, mírně zvlněná, protkaná lesy, loukami a skalisky. Vyplatí se ji obdivovat např. z Havlovy vyhlídky nad Liblínem, od hradu Krašov, od přehrady Klíčava, z ochozu hradu Křivoklát nebo ze silnice mezi Sýkořicemi a Zbečnem.