Jak vytvořit oázu klidu


Máte dům se zahradou a přemýšlíte, čím byste vaši zahradu mohli udělat ještě víc výjimečnou? Pokud vám mluvíme z duše, jste tu na správném místě. Dnes si totiž řekneme hned několik způsobů, jak z vaší obyčejné zahrady, nebo dvora, udělat oázu klidu a pohody. Pojďme tedy na to!

dřevěný altán

Prvním způsobem, jak je možné si svoji zahradu vylepšit, je díky altánu. Altán je nestárnoucí klasiky, které se staví již od středověku. Kromě designového prvku, má i své praktické využití. Návštěvníky zahrady chrání před přímým sluníčkem a vytváří krásný a chladný stín. Pokud máte altán postavený z betonu a cihel, bude se vám pod ním navíc držet opravdu příjemný chládek – a to se v opravdu horkých letních dnech velmi hodí. Pokud si altán navíc necháte porůst nějakou popínavou rostlinou, můžete si být jistí, že vám jej sousedi budou závidět tak, že div neprasknou závistí.

betonový altán

Kromě altánu, by na žádné zahradě neměl chybět bazén – a to hlavně pokud máte děti. Nikdo neříká, že musí být nějaký extra velký, ale aspoň malý nafukovací bazén se hodí opravdu každému. Schladíte se, uděláte si hezký den a pak si můžete v klidu vypít třeba domácí limonádu pod pergolou.

Kromě již zmíněného, byste určitě neměli zapomínat ani na živé květiny a stromy. Co takhle si vysadit nějaký nový ovocný strom, nebo živý plot? Budete opravdu nadšení, tím, co dokážou rostliny vytvořit! Nehledě na to, že z malé zahrádky můžete mít i věci na vaření. Co takhle si vysázet pár jahod na domácí limonádu, bylinky na vaření, nebo ovocný strom na domácí marmeládu?

Poslední věcí, která by neměla chybět na žádné zahradě, je pes. Ano čtete správně. Pes k rodině prostě patří, a pokud na něj máte alespoň trochu čas, určitě byste si jej měli pořídit. Ne nadarmo se totiž říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Rozradostní vás a udělá vám krásný den, to nám věřte.