Výborná nasákavost a vysýchavost

Pokud bydlíte či žijete na horách, nebo každý den pracujete venku, rozhodně byste neměli zapomínat na to, v čem jste obuti a oblečeni. Protože pokud je to opravdu kvalitní, tak vás takové produkty rozhodně podrží. Každodenní používání oblečení si vyžaduje, abyste byli opravdu vybaveni kvalitou, a to tou nejvyšší. Nepřízeň počasí, pokud pracujete venku, se vám určitě v některých případech nevyhne, proto věnujte pozornost tomu, co si oblečete nebo oblíknete na nohy.

muž v horách

Samozřejmostí v zimě je několik vrstev a na vrchu je nutné, aby to byly nepropustné vrstvy. Ve spod je třeba mít něco, co bude odvádět vlhkost a zároveň vás to bude zahřívat. V poslední době hodně lidí vsází na takzvanou merino bavlnu, která právě tyto vlastnosti má. A to samé by chtělo, abyste měli i na nohou, ale tam musí být tyto vrstvy nejlépe sešity.

Kvalitní podšívka a zároveň lehkost bot

Každé malé dítě ví, že pokud se chce projít kaluží vody, musí si vzít holínky. Ale v takových holínkách nemůžete trávit celý den, samozřejmě nějakou procházku nebo práci na zahradě v nich zvládnete. Ale pokud jste dospělí a sháníte takovou obuv ve stylu holínek třeba pro výkon vašeho povolání nebo třeba na dovolenou, kde budete zdolávat nejeden kopec nebo horu, musíte mít zabalené kvalitní trekové boty.

trekové boty

Hydrofobní vlastnosti u takového obutí jsou samozřejmostí. Ale čím silnější vrstva, tím více se budete bát, aby bota nebyla pro vaši nohu příliš těžká. Ale dnes už existují na trhu takoví výrobci, kteří vám dokáží tato všechna specifika bez problémů splnit. Stačí, když trochu rozhodíte sítě a když budete vědět, co přesně od takových bot požadujete. Budete v nich chodit každý den v bahně? Nebo ve vodě? Potkáte se na své cestě i s nepříjemným horkem? Nebo naopak s velkým sněhem? Pakliže všechno víte, stačí si jen vybrat.