Pochyby o rodičovství mají všichni

Skutečnost, že se vždy budete snažit o to, být co nejlepším a nejvzornějším rodičem ještě neznamená, že často nebudete v nejistotě, jestli tomu tak je. V průběhu let se totiž vždy setkáte s několika okamžiky, kdy vám vše doma bude přerůstat přes hlavu a vy budete panikařit, že to vůbec nezvládáte.
věčná láska.jpg

Pláč dítěte dostane každého rodiče do stavu zoufalství

Uvědomte si, že je dětský pláč přirozenou součástí dětské komunikace a projevu nespokojenosti. Děti pláčou a pláčou bohužel často. To, že se vám zdá, že pláčou jen vaše děti, a to i přesto, že se všemožně snažíte o to, aby tomu tak nebylo, vás může přivést na myšlenky, že nepatříte mezi dobré rodiče. Opak je však pravdou.
Nezapomínejte na to, že děti projev pláče potřebují, aby vám mohly přiblížit to, že je vaše pomoc pro ně nevyhnutelná.
Nepanikařte – nadechnete se – a hledejte řešení.

Materiální hodnoty, na které nedosáhnete

Když vás trápí (nebo víte, že do budoucna bude trápit fakt), že nemáte tolik finančních prostředků, abyste mohli dopřát vašim dětem vše, co by si přály, musíte na to jít jinak. Vaši sousedé, kamarádi nebo známí můžou kupovat svým dětem jeden velký dárek za druhým, ale nesnažte se je za každou cenu dohnat. Nebudou z vás špatní nebo o něco horší rodiče, pokud jim nedáte všechno! Naopak, pokud svým dětem vysvětlíte to, jaká je hodnota peněz, a jak je většina věcí, co by „potřebovaly“ malichernost, můžete být na sebe pyšní za to, že jim do budoucna dáte mnohem cennější hodnotu.
černobílá fotka rodiny.jpg

Máte svých dětí někdy dost?

I to je běžné! Ne vždy je snadné vynaložit maximum úsilí a snažit se „rozkrájet na kousky“ jen proto, aby byli všichni doma spokojeni. Pokud vnitřně cítíte, že je toho na vás příliš, jednoduše vypněte a dopřejte si odpočinek. Je jen na vás, co si pod tímto pojmem představíte, a jakou odpočinkovou činnost vyhledáte. Podstatné je to, abyste nasbírali sílu a vyhnuli se nesmyslnému přesvědčení o tom, že jste mizerní rodiče.