Pokojík jako z pohádky

Ať je to kluk nebo holka, miminko nebo školák, chceme, aby naše děti byly ve svém pokoji spokojené a líbil se jim. Zároveň v něm měly zajištěn klid a bezpečí. Jeho vybavení by mělo podporovat dětskou fantazii. Zkrátka vše je potřeba zařídit tak, aby se jim tam dobře odpočívalo, hrálo i učilo. Také musíme počítat s tím, že děti nám rychle rostou. Přizpůsobit tomu nábytek, vybavení a hračky.

Přinášíme pár tipů, na co se při tomto důležitém úkolu zaměřit.
podkrovní pokoj pro kluky 
Velikosti a výšky

Při zařizování místnosti, kde budou bydlet děti je potřeba zkusit se zde dívat dětskýma očima. Přizpůsobit zařízení jejich velikosti. Dosáhnou bezpečně všude, kam je třeba? Na vypínač světla u postele, na poličku, knihovničku, regál s hračkami, do šuplíku s poklady i jinam.

 
Dostatek světla a barev

V pokoji maličkých dětí se hodí vymalovat barvami, které uklidňují, podporují dobrý spánek. Bílá, modrá, zelená, ale i světlejší hnědá. U větších, které už si zde sami hrají přidáme na barevnosti. Například je vhodné vymalovat stěny různými barvami. Vhodná je žlutá, modrá, zelená, růžová. Můžeme přidat na jejich intenzitě. Jsme kreativní. Rozbijeme celistvost barevné plochy vhodnými doplňky. Třeba obrázky nebo plakáty s jejich oblíbenými hrdiny. Necháme děti spolupracovat, aby bylo „doladění“ podle jejich vkusu.
batole s láhví 
Tvary a prvky podporující fantazii

Používáme dětem známé a jimi oblíbené tvary. Nábytek je nejvhodnější světlý a barevný, také ve variantách umožňujících různé možnosti sestavení.

Doplňky lze pořizovat ve tvaru oblíbených pohádkových nebo filmových hrdinů. Vyhrát si můžeme také s osvětlením. Třeba pomocí více menších lampiček vytvářet různé „scény“. Pozor dáváme na to, aby nám při tvoření nevznikla zároveň také příliš temná zákoutí. A to jak v pokoji, tak na chodbě, kudy děti prochází někdy v noci na WC. Mohly by se zde zbytečně bát. Jak známo děti mají velkou fantazii, která po setmění nabývá na intenzitě!