Zařizujeme pokojíček

Pokud jste v postavení, že čekáte s partnerem/partnerkou miminko, tak je možná ten pravý čas na to, začít zařizovat místnost pro něj. Samozřejmě přes noc a den ho budete mít nejspíše u sebe v ložnici nebo v místnosti, ve které budete nejčastěji přes den. Ale až vyroste, tak by mělo mít dítě svůj vlastní pokoj, ve kterém si bude hrát a odpočívat .
obrázky u postýlky
Pokud se necháte pohlavím Vašeho miminka překvapit, tak máte o trochu těžší volby, co se týče výbavy a vymalování. Postýlku můžete pořídit v neutrální barvě což je například bílá, tyrkysová, světle zelená či béžová. Tyto samé barvy se Vám mohou hodit na zeď. Samozřejmě zdi můžete vybavit tapetami, na kterých budou dětské motivy. Hodí se například zvířátka, obláčky, vlny, hory atd.
háčkované bačkůrky
Oblečení na miminko můžete kupovat také v neutrálních barvách. Až se dítě narodí, tak můžete dokoupit další oblečení nebo se dohodnout s těmi, kdo Vám bude dávat dárky k narození, aby Vám pořizovali výbavičku, která bude vhodná buď pro holčičku nebo pro chlapečka. Tedy buď v barvách růžové, žluté a jiných barev, které se hodí pro holku nebo v barvách modré, hnědé, tmavě zelené atd.
Místnost vyberte takovou, která bude blízko té místnosti, kde se nacházíte i vy, v případě, že dítě bude brečet nebo bude potřebovat Vaši rychlou pomoc, tak abyste mu byli nablízku.
pokojíček pro holčičku
Určitě sem pořiďte hračky, se kterými si bude moc hrát. Ty vždycky zařiďte podle toho, v jakém věku je. Na internetu nebo i v hračkářství najdete vždycky hračky, které se hodí pro různé věkové skupiny.
Dále by zde mělo být to, co jí/jeho bude bavit. Některé děti mají rádi od mala sport. Kluci mají rádi hokej nebo fotbal a děvčata zpívaní a tanec. Pokuste se to tedy zařídit tak, aby zde bylo dostatek prostoru pro to, aby mohlo rozvíjet a vyvíjet svou osobnost.
Není na tom nic složitého, ani těžkého. Pokoj budete v průběhu dospívání několikrát pozměňovat, protože dítě se bude nějak vyvíjet a vy se tomu budete muset přizpůsobit.