Bankovní versus nebankovní půjčka

Tak jako se půjčky dělí na hotovostní a bezhotovostní, stejně tak se člení na bankovní a nebankovní. Jak už z názvu vyplývá, tak bankovní jsou poskytovány bankou, tj. bankovní institucí. Zatímco nebankovní jsou poskytnuty ze strany nebankovní společnosti. Avšak značný rozdíl je mezi určitými pravidly, podmínkami pro splnění, dodržení a získání půjčky. Každý finanční subjekt má svá specifika.
pokladnička prasátko
Bankovní půjčky

Předností je získání nejvýhodnější půjčky v rámci úrokové sazby. Jedná se i o seriózní půjčku. Je jistotou. Nicméně však vyřízení je zdlouhavější a především je zapotřebí doložení potřebných dokladů. Jde o to, že bankovní instituce jsou velmi obezřetné v rámci půjčení peněz. Tím tak každý žadatel je důkladně prověřen a musí splnit veškeré stanovené limity. Každá žádost v rámci schvalovacího procesu prochází jistými postupy. Každý také musí doložit doklad o pravidelném měsíčním příjmu. Každý, kdo žádá v bance je prověřen rovněž v registru dlužníků apod.
peníze v bance
Jestliže nejste schopni doložit pravidelný měsíční příjem či jiné potřebné doklady, nebo naopak potřebujete získat půjčku co nejdříve, pokud možno ještě týž den, kdy o ni žádáte, banka není schopna v tomto případě půjčku poskytnout.

Nebankovní půjčky

Pro mnohé zajisté jednou z příznivých zpráv je, že nebankovní společnosti neprověřují své žadatele v registru dlužníků. Stejně tak mnohdy není zapotřebí doložení pravidelného příjmu. Podmínky pro získání půjčky jsou výrazně benevolentnější. Jen si většinou nebankovní sektor zkontroluje, jestli už od nich máte půjčku nebo ne. V mnoha případech jde vše vyřídit prostřednictvím online žádosti.

Nebankovní společnosti mají také jednodušší formy smluv. Nejedná se o několika stránkové smlouvy, ale většinou je vše uvedeno na jedné straně formátu A4. Jaké další alternativy jsou možné a proč jsou nebankovní půjčky adekvátní volbou? Z mnoha důvodů je lepší se obrátit na nebankovní subjekt

Jestliže opravdu urgentně potřebujete půjčku nebo víte, že nejste schopni doložit veškeré potřebné doklady vyžadující bankou, je nebankovní půjčka pro vás jedinou potenciální volbou a pomocí.