Méně obvyklé parametry charakteristické pro technologie LED osvětlení

.

Vyzařovací úhel

Jedná se o úhel směru působení osvětlovací hlavice, který emitují světelné zdroje. Vláknová wolframová žárovka svítí pod úhlem 360 stupňů, tedy do všech stran. LED žárovky a další osvětlovací technika na této bázi pracuje pod různými vyzařovacími úhly v rozmezí od 15 do 360 stupňů. Závisí to na typu konstrukce světelného zdroje a také na volbě svítidla, kdy lze vyzařovací úhel zvýšit difúzním krytem.
žluté světlo

Typy čipů LED diodových světel

Dnes vyráběné čipy s diodovými polovodiči se označují symbolem SMD a číslem. SMD znamená Surface Mounted Diode (Device) a tento způsob výroby se vyznačuje tím, že se jednotlivé polovodiče pájí na desku s plošnými spoji přímo. Tyto technologie čipů mají extrémně dlouhou životnost až 100 tisíc hodin a vysoký světelný tok kolem 120 lumen/W.
SMD 2835 – čipy s hliníkovou chladicí podložkou a vysokým výkonem 110 lumen/W o rozměrech 3,5 x 2,5 mm.
SMD 5050 – čip se třemi diodami s vyzařovacím úhlem 120 stupňů. Rozměr čtvercového čipu je 5 x 5 mm.
SMD 5630 – dvojnásobný příkon ve srovnání s SMD 5050 (0,5 W) a zároveň vyšší hodnota světelného toku. Rozměr čipu je 3 x 5,6 mm. Vyzařovací úhel je opět 120 stupňů.
SMD 3528 – jediná dioda, jejíž vyzařovací úhel je 120 stupňů, příkon pouhých 0,08 W a rozměry čipu 2,8 x 3,5 mm.
modré diody

.

LED High Power

Jde o speciální moderní technologii s polovodiči o vysokém světelném toku, které se používají v bodových světlech. Většinou jsou to zdroje osazené třemi diodami o příkonu 1 W, přičemž se světelný výkon usměrňuje optickou čočkou do požadovaného směru (úhlu).
světlo diod

COB

Tento nejnovější technologický způsob výroby diodových světel je využíván především v polovodičových reflektorech a u některých žárovek. Zkratka znamená Chip On Board, jedná se o seskupení více čipů na jediné desce plošného spoje, který je pokryt jemnou vrstvičkou luminoforu. Ten docílí extrémně vysokého světelného toku, který je pro reflektorové osvětlení základním předpokladem.

Méně obvyklé parametry charakteristické pro technologie LED osvětlení
4 (80%)7
.