Méně obvyklé parametry charakteristické pro technologie LED osvětlení

Vyzařovací úhel

Jedná se o úhel směru působení osvětlovací hlavice, který emitují světelné zdroje. Vláknová wolframová žárovka svítí pod úhlem 360 stupňů, tedy do všech stran. LED žárovky a další osvětlovací technika na této bázi pracuje pod různými vyzařovacími úhly v rozmezí od 15 do 360 stupňů. Závisí to na typu konstrukce světelného zdroje a také na volbě svítidla, kdy lze vyzařovací úhel zvýšit difúzním krytem.
žluté světlo

Typy čipů LED diodových světel

Dnes vyráběné čipy s diodovými polovodiči se označují symbolem SMD a číslem. SMD znamená Surface Mounted Diode (Device) a tento způsob výroby se vyznačuje tím, že se jednotlivé polovodiče pájí na desku s plošnými spoji přímo. Tyto technologie čipů mají extrémně dlouhou životnost až 100 tisíc hodin a vysoký světelný tok kolem 120 lumen/W.
SMD 2835 – čipy s hliníkovou chladicí podložkou a vysokým výkonem 110 lumen/W o rozměrech 3,5 x 2,5 mm.
SMD 5050 – čip se třemi diodami s vyzařovacím úhlem 120 stupňů. Rozměr čtvercového čipu je 5 x 5 mm.
SMD 5630 – dvojnásobný příkon ve srovnání s SMD 5050 (0,5 W) a zároveň vyšší hodnota světelného toku. Rozměr čipu je 3 x 5,6 mm. Vyzařovací úhel je opět 120 stupňů.
SMD 3528 – jediná dioda, jejíž vyzařovací úhel je 120 stupňů, příkon pouhých 0,08 W a rozměry čipu 2,8 x 3,5 mm.
modré diody

LED High Power

Jde o speciální moderní technologii s polovodiči o vysokém světelném toku, které se používají v bodových světlech. Většinou jsou to zdroje osazené třemi diodami o příkonu 1 W, přičemž se světelný výkon usměrňuje optickou čočkou do požadovaného směru (úhlu).
světlo diod

COB

Tento nejnovější technologický způsob výroby diodových světel je využíván především v polovodičových reflektorech a u některých žárovek. Zkratka znamená Chip On Board, jedná se o seskupení více čipů na jediné desce plošného spoje, který je pokryt jemnou vrstvičkou luminoforu. Ten docílí extrémně vysokého světelného toku, který je pro reflektorové osvětlení základním předpokladem.