Rychloúklid

Jste zaskočeni. Co dělat? Jak rychle udělat naše obydlí obyvatelným? Podělíme se s vámi o návod, jak rychle a efektivně uklidit.
 
Start
Pro začátek si pusťte svižnější oblíbenou hudbu. Také provoňte byt za pomoci vonné svíčky. Půjde vám to vše hned lépe od ruky. Začněte v prostoru, který návštěvě padne první do oka. Chodbou. Hlavně ať jako první nevidí rozházené, špinavé boty!
mladá uklízečka 
Koupelna
Je potřeba počítat s tím, že návštěva navštíví vaši toaletu a následně koupelnu. Tyto místa nelze vynechat! Zkontrolujte zda nedošel toaletní papír a mýdlo. Také jsou – li k dispozici čisté ručníky. Zkontrolujte zda je čistá záchodová mísa, umyvadlo a zrcadlo. Do záchodové mísy nalijte voňavý čistič. Nezapomeňte zkontrolovat také to, zda je špinavé prádlo uloženo v koši či v pračce.
 kuchyně a bordel
Kuchyň
Tady je nejdůležitější mít uklizenou pracovní plochu kuchyňské linky. Špinavé nádobí rychle umyjte nebo ho ukryjte v myčce. Utřete pracovní plochu linky, jídelní stůl. Zkontrolujte, zda na sporáku nebo varné desce není vidět, co jste včera vařili k večeři. Když je třeba, vyměňte ubrus nebo prostírání. Vyluxujte pod jídelním stolem a kolem linky. Všechny věci,co lze zavřít do nějaké skříňky, tam také zavřete.
 
Obývací pokoj
Podobně jako v kuchyni. Vše co lze někam uložit uložte. Utřete konferenční stolek. Rychle vyluxujte koberec a sedačku. Srovnejte polštáře, složte deku. Hned je tu obyvatelněji, že?
 
Zaměřujte se vždy hlavně na místnost, kam návštěvu hodláte usadit. Pokud je více času, kromě luxování i vytřete podlahu.
 
Hlavně klid
Nestresujte se, pokud jste nestihli uklidit tak, jak jste si představovali. Hlavně se hned při vítání návštěvy neshazujte „omlouváním“, že máte doma „binec“. Příbuzní nebo kamarádi přišli za vámi, ne hodnotit s bílou rukavičkou, zda je vše naleštěno a naklizeno! V klidu si s nimi sedněte a užijte si společné chvíle.